רכבים

פריצת רכבים – כללי יסוד כיצד מזמינים עבודה מסוג כזה

לא בכדי כותבים אנו שורות אלו. לצערנו, כחברת מנעולנים וותיקה כבר היינו עדים לא פעם לסיפורים מיותרים בהם חברת הביטוח של הנהגים הייתה צריכה לשלם על קניית מנעול של רכב אלפי שקלים כתוצאה מהריסתו. עכשיו, תבינו: מדובר בנהג ישר כסרגל, שלא ביצע תאונה, לא שיקר לגבי הנזק בגינו המקרה קרה, אלא פשוט ננעל מחוץ לרכבו. קורה: לפעמים רוצים לעשות הפסקת סיגריה או משקה ומשאירים בסוויץ’ את המפתח, אלא שברכבים של חברות הייטק ומפעלים, שאלו הם למעשה רכבי ליסינג, הנעילה היא לא תכנית כבקשתך. היא מנגנון אוטומטי שפשוט ננעל כעבור זמן קצוב בין אם המפתח עליכם ובין אם לא. חברת הביטוח הייתה צריכה לקנות מנעול לנהג לאחר שהמנעולן שהוא הזמין היה פשוט האדם הלא נכון במקום הלא נכון. הוא החליט ללכת בדרך הקצרה ופשוט שבר את המנעול כדי לפתוח את הרכב. מיותר לציין שהפרמיה של הנהג עלתה ועל לא כלום: פשוט כי הוא לא ידע למי לפנות והכניס את הביטוח לחיוב מיותר.

מסקנה: כשנתקעתם ברכב, אל תשכרו מנעולן שיודע לשבור מנעולים. קחו מקצוען שיודע לחלץ דלת נעולה בלי לשבור את המנעול!

כיצד צריכה להתבצע פריצת רכבים ללא שבירה?

על המנעולן להצטייד בכלים ייעודיים שתכליתם – פתיחת דלת נעולה של רכב. לרוב, מדובר בשיטת הסרגל והכרית, לפיה חומר שתפקידו לרכך זמנית את התנגדות המנעול מוזלף לכרית וממנה לפתח הצר בין הדלת הקדמית לאחורית. באותו הזמן על המנעולן לבצע את התנועה הנכונה עם הסרגל ולפתוח את הדלת. לכל המתעניינים לעומק בנושא פריצת רכבים: זה לא שמעתה האוטו שלכם חשוף לפריצות והדלת קלה לפתיחה. ציינו והדגשנו שהכרית עם הנוזל המרכך הם בעלי השפעה זמנית של מספר שניות. נגיד לכם יותר מזה: אם המנעולן לא מתזמן נכון את התנועה שהוא עושה עם הסרגל הוא לא היה מצליח לפתוח את הדלת, ובשביל זה הוא מנעולן: זו טכניקה שהוא יודע לעשות על מנת לגרום לפתיחת הדלת בזמן הנכון ביחס להנחת הכרית על המפתן.

מהו הזמן הממוצע לפתיחת רכב?

מנעולן מיומן אמור לדעת לעשות זאת בתוך כמה דקות. זהו אחד מפרויקטי הפריצה היותר פשוטים שישנם, בשונה מפריצת דלת פלדלת, למשל, שנחשבת קשה יותר. על כן, הזמן שבמסגרתו יש לפרוץ רכבים הוא זמן מדיד, לא ארוך, ובדרך כלל הזמן בו לוקח לנהג להכווין את המנעולן לרכבו – ארוך יותר מאשר ביצוע הפריצה עצמה (בייחוד אם ההיתקעות היא בכביש מהיר או בדרך שאינה עירונית).

האם מנעולן מוסמך לפרוץ גם דו גלגליים? למשל תא כפפות של אופנוע?

בהחלט. מנעולן רכב בדרך כלל, נוסף על פריצת רכבים יידע לפרוץ אופנועים, קטנועים וכל כלי תחבורה דו גלגלי אחר לט נדרש השירות. בדומה לאוטו, גם באופנוע – זהו הליך פריצה פשוט שלא מצריך שבירה או סחבת ארוכה ומיותרת.

על אלו נושאים חשוב לשים דגש כאשר אנו מתניידים ברכב או אופנוע?

בראש ובראשונה לוודא כל הזמן שהמפתח עליכם: בכיס, קשור לכיס המכנס עם שרוך המכנס, חגור לחגורה, וכד’. הכוונה היא, בייחוד באופנוע – שם הנהג חשוף יותר לנפילת חפצים מגופו, שהמפתח חייב להיות חלק מכם, כי אובדן שלו יעלה לכם בשירות מנעולן מוסמך, כמובן, שכן ההינעלות היא רק עניין של זמן. יצוין כי ברכב – אם אתם יודעים שאתם נכנסים ל- MODE של חוסר תשומת לב – למשל כשאתם פוגשים את החברים על אם הדרך וכד’ – הקדימו את ה- “בילוי” בפתיחת החלון כדי שאם תינעלו מבחוץ תוכלו להיכנס משם לרכב.

עשינו את הטעות וננעלנו: מה עושים?

קודם כל, קחו נשימה עמוקה וטלו את הטלפון הנייד. חפשו מנעולן מוסמך. בדרך כלל, נווט גוגל יזהה את מיקומכם ויפנה אתכם למנעולן רכבים קרוב אבל זה לא מספיק. צריך לברר מולו שהוא לא הולך לשבור לכם מנעולים ברכב אלא לפתוח בשיטה המקובלת בתחום המנעולנות, כשהדלת והמנעול שלמים. במידה ואתם תקועים בכביש המהיר – הכווינו את הנהג, שאלו נהגים אחרים או בררו דרך גוגל היכן אתם נמצאים, בין איזו צומת לאיזו צומת, או בין איזה מחלף לאיזה מחלף, כמו כן בררו את כיוון הנסיעה שלכם, וכך תוכלו להכווין את המנעולן בדיוק לנקודה.

כדאי גם לבדוק שלמנעולן יש אישור של משטרת ישראל לפריצת מנעולים ורכבים. ניתן לבקש את התעודה והמנעולן חייב להציג אותה לפי דרישה. המנעולן גם יכול לבקש ממזמיני השירות תעודה כדי לראות שהרכב שאותו מבקשים לפרוץ שייך להם.

על פי מה נקבע המחיר של פריצת רכבים?

בראש ובראשונה על סמך פרק הזמן בו נדרש המנעולן לעבוד, על סמך השעה שקראתם למנעולן: באמצע הלילה השירות יהיה יותר יקר בדרך כלל מאשר באור יום. שנית, אמנם רוב שירותי פריצת רכבים או אופנועים הם שירותים מהירים, אך תמיד יש יוצאים מן הככלל ואז יהיה גם חיוב על העבודה עצמה. על סמך כל אלו נקבע המחיר שתצטרכו לשלם על הקריאה שלכם לאיש מקצוע.

לאיזו חברה מומלץ לפנות?

חברה המתמחה בפריצת אופנועים ורכבים, אשר פתיחת דלת מכונית או תא כפפות של אופנוע היא משימה שבשגרה אצלה. עליכם לפנות לחברה מנוסה שניגשת לפרויקטים הללו לא מהיום, וכך תבטיחו גם איכות בפריצה לרכבים שלכם או לאופנועיכם. בנוסף לאלו, אם התרצתם מהשירות – עשו ג’סטה לחברים ושמרו את מספר הטלפון והפרטים של המנעולן. ייתכן כי בהמשך תזדקקו לו גם אתם.

ולמידע נוסף ניתן ליצור קשר עם “קומנדו מנעולים” המומחים שלכם בפריצת רכבים ואופנועים!

 

Call Now Buttonלחץ לחיוג! 03-6831000