מנעולים

פריצה וטיפול במנעולים

המנעול הוא הרכיב העיקרי של הצילינדר, זה אשר אחראי לנעילה ולשחרור ממנה בכל דלת ודלת. כיום, בשל השתכללות פורצי ישראל והעולם המערבי, תעשיית המנעולנות נאלצה לפתח שיטות משלה להתגוננות מפני תופעות פסולות אלה. אשר על כן, ניתן למצוא כיום בשוק מגוון רחב של פתרונות מנעולנות מתקדמים, שזה אומר – מנעולים חדישים מסוגים שונים: חלקם מכניים, חלקם אלקטרוניים, חלקם מבוססים על פתיחת קוד (עיין ערך "קודן") חשמלית וחלקם מכילים קודן מכני – שנעשה פופולרי מאד בקרב דתיים היות ואין מיטלטלין ואין הבערת אש, וניתן להשתמש בשבת. מנעולן מוסמך יכול וצריך להתקין מנעולים אלה, למכור אותם ללקוחות, ולטפל בהם בבוא העת, אם יש בעיות איתם, שזה אומר – גם לפרוץ אותם במידה ונתקעתם מחוץ לבית. אלו הם המנעולים החדשים שבוודאי יעניינו אתכם מאד. הם משופרים מאד מבחינת אבטחה, מיגון ותחכום באופן כללי.

צילינדר אינטראקטיב מבית מולטילוק

צילינדר עם מנעול סופר מתוחכם המציע גם להעניק הרשאות פתיחה: הורים/ילדים, לעומת עוזרים, מטפלים ועובדים. היפה הוא שאין טכנולוגיה, אין מנגנוני ממסר, הכל נעשה בצורה מכנית. מבחינת הציבור הדתי, יש שייראו בזה מיטלטלין כי מדובר במפתחות ולא בקודן, אך אלו שאינם רואים את המציאות בדרך זו ודאי יחפצו במנעול זה. המנעול, למעשה מכיל באריזה 4 מפתחות: המפתח הלבן הוא מפתח המנעול. המפתח הירוק נקרא מפתח הרשאה. המפתח הכחול הוא המפתח שתספקו לעוזרים והמטפלים שלכם ומיד תראו כיצד תגישו להם אותו. המפתח האדום הוא מפתח חסימה. הגשת המפתח הכחול לעובדים שלכם בבית תיעשה בדרך הבאה:

צאו מהבית ונעלו אותה עם המפתח הלבן, כמובן. גשו עם המפתח הירוק לדלת וסובבו פעם אחת. הוציאו מסיבוב. זה יעניק הרשאת פתיחה למפתח הכחול. שכפלו את המפתח הכחול והעניקו עותק לעוזרת הבית או המטפלת. היא תוכל להיכנס לבית באין מפריע. עזבה העוזרת את הבית? היכנסו הביתה ולאחר שסובבתם את המפתח הלבן כדי להיכנס, סובבו גם את מפתח החסימה, הוא המפתח האדום. מעתה, לא ניתן להיכנס יותר לבית עם המפתח הכחול. את העותק המקורי של המפתח הכחול, בדקו כעת וודאו שהוא לא פותח. העוזרת/מטפלת לא יכולה להיכנס יותר הביתה.

צילינדר דינאמיק מבית רב בריח

צילינדר עם מפתח קשה שכפול, המכיל 10 פינים בסיבוב, מה שמקשה מאד את הפריצה. המפתח של אותו צילינדר לא ניתן לשכפול אלא על ידי מנעולנים מיוחדים הבקיאים במפתח הזה ויודעים כיצד להכין עותק נוסף. עובדה זו גם מקשה על הפורצים, שכן הצילינדר החד והמתוחכם פשוט לא מותיר להם כל סיכוי. בחבילה מגיעים מספר מפתחות בנוסף לצילינדר ולעותק הראשון של המפתח. במידה ואתם יותר בני בית ממפתחות, המנעולן שמתקין לכם את הצילינדר יספק לכם מפתחות נוספים בהתאם לכמות הדיירים המורשי הכניסה.

צילינדר אקסירה – תוצרת צרפת, חזק וחד

צילינדר שהמפתח שלו קשה ביותר לשכפול, ובכל עיר ישנן חנויות בודדות מאד שיוכלו לשכפל לכם עותק. כמובן שהמנעולן יספק לכם כתובות ואישים שיעסקו במלאכה ואתם מרוויחים כפול מהשירות: גם יסופק לכם צילינדר אולי הקשה ביותר לפריצה, וגם יהיה מי שיספק לכם שירות למפתח במידה ותזדקקו לכך. מנעולים שהם חלק מהצילינדרים של אקסירה נחשבים לחזקים עד כדי כך שפריצתם ידועה למעט מאד אנשי מקצוע בתחום המנעולנות.

צילינדר MT5

צילינדרים אלה מכילים מנעולים מתוחכמים מאד בעלי מנגנונים לטשטוש הדרך לשכפל מהם. שוב, זה אומר שגם את המפתח יש מעט מאד אנשי מקצוע שידעו לשכפל לכם. בדומה לאקסירה, נחשב לאחד הצילינדרים היותר קשים לפריצה, מה שכמובן מספק יותר ביטחון לכם, ופחמות ביטחון למעוניינים לפרוץ לכם הביתה.

מנעולים אלקטרוניים

מנעולים אלקטרוניים הם תחום אחר של עזרי נעילה. מדובר בעזרים אשר החשמל הוא שמספק את הפתיחה או הנעילה באמצעות ממסר חשמלי. כאשר הממסר במצב נעילה המעגל פתוח, וכאשר הדלת פתוחה הוא גם כן באותו מצב. החשמל עובד כך שבעשותכם פעולה מסוימת: הקשת קוד, קירוב צ'יפ קרבה וכד'  המעגל החשמלי נסגר למשך 1-2 שניות המאפשרות את פתיחת הממסר, שזה אומר – פתיחת המנעול והדלת. נהוג להרכיב מנעולים חשמליים על שערים בעלי פתיחת חשמלית או על דלתות המחוברות למערכת כריזה ואינטרקום בבית או בבניין.

מנעולים שומרי שבת

מנעולים שומרי שבת הם אותם מנעולים אשר מכילים פקטורים שמסייעים לאחד לשמור את השבת. כך, למשל, בקודנים, הקודן אינו מופעל על חשמל אלא על מכניקה בלבד: הוא נפתח וננעל על ידי משקולות שנמצאות בתוך המנעול, אשר מוזזות בהתאם לפולסים של הקודן. למי שלא רואה במיטלטלין חילול שבת, גם צילינדר אינטראקטיב של מולטילוק יכול להוות פתרון, שכן אז הוא יכול, כשהוא נעדר מהבית, לספק מפתח זמני לקבלן/עוזר/משרת וכד'. גם אלו שרואים בזה מיטלטלין יכולים לעשות בזה שימוש בשבת, למשל לספק לגוי של שבת את המפתח הכחול למשך סוף השבוע.

למי פונים להתקנת מנעולים ופריצתם?

הן למימוש התקנת מנעולים חדשים והן למימוש פריצת מנעולים יש לפנות למנעולן מוסמך, אשר תחום התמחותו הוא המנעול בו אתם מעוניינים או שלגביו ישנה בעיה. המנעולן יפנה אתכם למנעולן אחר במידה וזה לא התחום שלו, ובכל מקרה – בחברת "קומנדו מנעולים" תוכלו למצוא עזרה ותמיכה לגבי כל סוגי המנעולים.

לתיאום עם "קומנדו מנעולים" צרו קשר עם החברה כאן 03-6831000

לחץ לחיוג 03-6831000