התקנת ידית בהלה

ידית בהלה

ידית בהלה היא ידית שצריכה להיפתח גם בלי עזרת הידיים לצורך מילוט מהיר מהחדר. משתמשים בדלתות עם ידיות בהלה בכניסות למבני ציבור, שירותים ציבוריים, ועוד – מתוך מטרה ליצור דלת שמצד אחד היא בטוחה לפתיחה ומצד שני היא לא נעולה, וכל אחד יכול לצאת דרכה באופן חופשי. כמובן שהדלת לא משמשת כיעד סופי כלשהו, למשל – כניסה לתא השירותים עצמו או כניסה לחדר הרופא, אלא רק לשם כניסה למתחם כללי יותר. התקנת ידית בהלה דורשת את התקנת הידית עצמה ואת מנגנון החזרת הדלת: מחזיר דלת שמבצע את פעולת הפתיחה והסגירה האוטומטית בעזיבה.

התקנת סגירת הדלת
התקנת המנגנון שסוגר את הדלת לאחר שנעזבה. סוגר דלת, או מחזיר דלת, מותקן על ידי שימוש בחלק העליון של הדלת, או שימוש גם בחלק התחתון. בדרך כלל, כאשר משתמשים רק בחלק העליון – כיוון מהירות הסגירה (ה- SWEEP) ועוצמת הטריקה (ה- LATCH) מתבצע עם ברגים המותקנים למעלה, ואם משתמשים גם בחלק התחתון הכיוון הזה מתבצע מלמטה. במבני ציבור נהוג לכסות חלק זה עם פלטות כך שרק טכנאים מוסמכים יוכלו לבצע כיוון מחדש.

התקנת ידית הבהלה

התקנת ידית בהלה נעשית באמצעות קידוח הבסיסים שלה מימין ומשמאל לקצוות הדלת, ווידוא היותם נמצאים בקו ישר פלס באמצעות מכשיר ייעודי שבודק זאת, והברגת הידית לדלת. במקביל – נעשית התקנה גם לצילינדר ונבדק הסנכרון בין הידית והצילינדר: הזזת הידית מזיזה את הלשון שלו כמו בידית רגילה. לאחר מכן, בודקים שבהינתן כי הדלת סגורה, דחיפת הידית עם חלק כלשהו בגוף, לאו דווקא עם הידיים, גורמת לפתיחת הדלת ומילוט ממנה.

תיקון ידית בהלה

תיקון ידית בהלה נדרש כאשר הידית נעשית קשה לדחיפה, ומורגשת התנגדות יתר למוצר שאמור להיות בלי התנגדות בכלל. המנעולן המוסמך שיבצע את התיקון יזהה מהו מקור הבעיה ויחתור להסרת המפגע ותיקון מהיר של הדלת עד למצב עבודה תקין באורח מלא כברו בעבר.
“קומנדו מנעולים” – ידיות בהלה בהתאמה אישית
ניתן לספר מחזירי דלת וידיות בהלה בהתאמה אישית לבית העסק או מבנה הציבור. כאשר “קומנדו מנעולים” היא חברת השירות שלכם אתם יכולים להיות בטוחים שיסופק לכם המוצר הטוב ביותר ללא עוררין, כזה אשר יחזיר את הדלת שלכם במהירות הנכונה ביותר עבורכם ועם עוצמת הטריקה הנדרשת לכם. בחלק מדגמי הידיות ומחזירי הדלתות ניתן לשנות את העוצמות הללו בעצמכם ובחלקם מנגנון השינוי מוכמן, וניתן לביצוע רק על ידי בעל המקצוע המתקין.
להזמנת התקנת ידית בהלה צרו קשר עם “קומנדו מנעולים” בטלפון 03-6831000

מנעולן בתל אביב                מנעול ביפו

Call Now Buttonלחץ לחיוג! 03-6831000